Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výpravy

 

Od roku 2008 jsme začali jezdit na tkz. výpravy. Každý měsíc se snažíme absolvovat jednu výpravu do krajin České republiky. Tyto výlety jsou pro všechny děti, které chodí do některého našeho oddílu, jejich instruktory i vedoucí. Prostě a jednoduše pro každého, kdo se chce jet s námi podívat někam, kde ještě nebyl, a nebo kde byl, ale chce se tam podívat znovu. Děti si klidně mohou vzít s sebou nějakého kamaráda nebo rodiče.

Snažíme se vybírat místa nenáročná na na vzdálenost (čím dál pojedeme, tím víc to bude stát peněz) a místa co nejpestřejší a co nejzajímavější. Cílem těchto výprav je ukázat a umožnit dětem, aby se podívali na to, jak je nsaše země krásná a měli spoustu zážitků. Snažíme se výlety střídat a to tak, že jednou se jedeme podívat pouze do přírody a jindy k tomu připojíme různé "atrakce" v podobě například zřícenin, hradů, zámků, rozhleden a dalších zajímavých objektů.

Výpravy jsou jednodenní a většinou se konají v sobotu. Pokud by byla vícedenní, určitě se to dozvíte, ale většinou z časových důvodů jsou pouze jednodenní.

Tyto akce nejsou povinné, ale dobrovolné. Nikoho nenutíme, aby se jich zúčastnil. Každý si musí rozhodnout sám, jestli se chce jet podívat zrovna tam, kam se chystáme. Že když nepojedete na první výpravu neznamená, že nemůžete jet na poslední. vítáme každého, kdo se chce zúčastnit.

Na každé výpravě je minimálně jeden člověk, který je plnoletý ( někdy máme i převahu nad dětmi), takže se nemusejí rodiče bát, že by na děti nikdo nedohlížel. A samozdřejmě, jestli chtějí jet rodiče se svými dětmi, klidně můžou, aby třeba věděli, jak to na výpravách chodí...

Časový rozptyl je pro každou výpravu jiný, záleží na spojích. Většinou je to od 7-8 hodin ráno do 6-9 hodin do večera. Cestujeme převážně vlakem, nebo autobusem (pokud mají děti nějaké slevové karty na vlak či autobus, ať je vozí s sebou). Na výpravách se snažíme pohybovat po značených turistických trasách a pokud to nejde jinak, i po neznačených, ale takových situací je málo a snažíme se jim vyhýbat stejně tak jako chození po silnicích.

Pokud nám zbyde na výpravě čas a je možnost, mohou si děti zakoupit i nějaké suvenýry na památku. A případný volný čas vylpníme nějakými hrami.

Co se týče jídla a pití, tak to si děti vezměte sami z domova na celý den. A oblečení volte podle počasí (tady prosím rodiče, aby děti nepoušteli třeba v sandálech, i když je teplo, protože se většinou do terénu nehodí).

 

Všechny případné dotazy směřujte na vedoucí oddílu, do kterého chodí Vaše děti, nebo na Páju Hajzlovou, která výpravy organizuje.

email: pavlina.hajzlova@seznam.cz

 

Seznam výprav, které jsme uskutečnili:

1. Devět skal a okolí

2. Údolí řeky Doubravy

3. Náchod a okolí s pevnostmi Březinka a Lom

4. Žamberk a T.O. Toulavý jezdci

5. Nasavrky a Keltská naučná stezka

6. Lovětínská rokle a zřícenina hradu Lichnice

7. Český ráj a Drábské světničky

8. Hrad Svojanov a okolí

9. Údolím řeky Krounky

10. Veselý kopec

 11. ZOO - Dvůr Králové nad Labem

12. Peklo u Metuje

13. Krounka II.

14. Podhůra a okolí

15. Prales Polom

16. Rybenské Perničky

17. Les Království

18. Prachovské skály

19. Zelená hora