Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlčí sedmero


 Základní náplní naší organizace by mělo být plnění následujících sedmi tematických bodů vycházejících ze Sedmera. O získání všech sedmi bodů se může pokoušet každý i několik let. Za každý splněný bod dostává hvězdičku, kterou si připne na pravý rukáv kroje. Získaný bod už plnit nemusí, ale může se snažit zlepšit si výsledky. Po získání všech sedmi bodů získá člen symbol sedmera a může se pokoušet splnit sedmero třeba znova.

nbsp;Vzhledem k činnosti našeho oddílu se snažíme, aby se děti naučili co nejvíce užitečných věcí, které se týkají jak sedmera, tak zálesáctví. Na plnění bodů sedmera nám zatím moc času nezbývá, ale občas se k tomu taky dostaneme...


Bod č.1 - Znám
 Tento bod má dvě části. První se skládá z 25 testových otázek, které se týkají naší organizace a vlasti. Test je vypracován vždy vedoucími jednou za rok a plní se většinou ve všech oddílech najednou.
 Druhou částí je poznávačka 25 kulturních památek u nás, kdy po předložení obrázku ho musí děti správně pojmenovat.
 Za tento první bod je možné získat maximálně 100 bodů a ještě za 70 se dává hvězdička.


Bod č.2 - Překonám sám sebe
 Tento bod prověřuje fyzickou kondici jedince. Jedná se o splnění několika disciplín, kde se jednotlivé výsledky vyhodnotí podle tabulky a po sečtení výsledků se udělují hvězdičky.
 Patří sem: hod granátem
         skákání přes švihadlo
         plavání
         šplh na laně
         skok do dálky
         motoristický test
         kliky
         běh
 Maximální počet dosažených bodů je 80. Za splnění se počítá i dosažení 65 bodů.


Bod č.3 - Vykonám
 Každý člen naší organizace se nesmí bát práce, pomáhá starším lidem, účastní se veřejných akcí atd. Aby jste splnily tento bod sedmera stačí se zúčastnit nejméně 3 brigád například organizovaných naší organizací. Tak co? Ještě se bojíte práce? Nebo půjdete do toho? :)


Bod č.4 - Chráním
 Co myslíte, zná Vaše dítě rostliny, zvířata a stopy zvěře? Nevadí, tento bod sedmera se o to aspoň částečně postará. Mohou ho totiž získat za to, že poznají 35 zvířátek, 35 rostlin a 15 stop zvířat. Boduje se podle tabulky ve které může dostat nejvýše 35 bodů a za 26 je ještě bod sedmera splněn.


Bod č.5 - Umím
 Znáte dobře a rychle morseovku? Dokázali byste postavit alespoň 10 různých ohňů? A co třeba práce s mapou a buzolou a topografickými značkami? Že to všechno znáte? Tak to máte pátý bod sedmera v kapse. Stačí jen, když splníte požadované úkoly, jako je zorientovat mapu, určit azimut, poznat nejméně 50 topografek a být rychlý při luštění morseovky a postavit pár ohňů a je to.


Bod č.6 - Dokážu
 Taky se rádi učíte užitečným věcem jako je například střelba z luku a vzduchovky, aby jste si mohli v přírodě něco ulovit? Nebo vázání uzlů a stavba stanu? Nebo by jste raději točili lasem nad hlavou, či spali venku pod širákem? Pokud ano, není nic jednoduššího než se o to pokusit třeba získáním šestého bodu sedmera.


Bod č.7 - Chci
 Dokazujete si někdy jak jste dobří? Dokážete odhodit strach za hlavu a vydržet 24 hodin sám v přírodě pouze s polovinou bochníku chleba a 3 litry vody? Pokud ano, tak cesta k splnění posledního bodu sedmera je vám otevřená a čeká pouze na Vás.

 Podrobnější popis jednotlivých bodů sedmera najdete ve Vlčím sedmeru, které jste určitě již dostali od Vašeho vedoucího.
 

Přeji Vám všem, kteří se budete pokoušet, nebo se už pokoušíte získat Vlčí sedmero, hodně štěstí a vytrvalosti.