Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Ohně

 Jaký je to krásný pocit, když se můžeme sejít u ohně, ať už je to slavnostní nebo si chceme opéct buřty. S kytarou si zazpíváme nejznámější písničky a vdechujeme tu krásnou atmosféru. Oheň je kamarád i největší nepřítel. Proto buďte opatrní, když budete přemýštet nad tím, že si rozděláte oheň. Ať malý nebo velký.
 Máme tady pro Vás pár základních typů ohňů, které se dají použít v ruzných situacích. Děti, které chodí do Vlčat, by je měly dobře znát.

Obrazek

 

Slavnostní ohně:

Pyramida

Patří mezi tři slavnostní ohňe. Je velmi odlišná od pagody a hranice, ale dětem se docela často plete. Než opřete klacky o sebe, jak vidíte na obrázku, je potřeba si nachystat hromádku roští, na níž teprve obložíme klacky.

Obrazek

 

Pagoda
Jeden z nejznámějších ohňů. Používá se na slavnostní táboráky. Je opět vystlána roštím, které je dobře nacpané mezi kládami. (Na obrázku to není úplně dobře vycpané). Kolem ohně se dělá vetší kruh z kamenů. Samozřejmě se do něj neháží papírky, tak jako i do ostatních slavnostních ohňů.

Obrazek

 

Hranice
Poslední slavnostní táborák. Je značně podobný pagodě, ale klády se postupně nezužují, ale jsou stále stejně dlouhé. Dříve se používal na upalování čarodějnic.

Obrazek

Slavnostní táboráky používáme například na táborech, Vlčím srocení a při různých svátečních příležitostech. Je nepřípustné, aby se v ohništi nacházely papírky, hřebíky, PVC a jiné nepřírodní materiály. Zapalování těchto táboráků je ojedinělé a každý, kdo má tu čest by si toho měl vážit a brát to vážně.

 

Další typy ohňů:

Kanadský krb
Použití je zcela pochopitelné. Používá se proti větru, aby táborák hořel co nejlépe. Stěnu z polínek natočíme proti větru a je to.

Obrazek

Oheň v dešti
Jak už název vypovídá, jedná se o oheň, který můžete použít při velkém lijáku nebo i při malém dešti. Pozor ale, abyste to roztopili, pokud budete mít mokré dřevo.

Obrazek

Strážní oheň
Pokud budete někde potají a nebudete chtít, aby Vás jen tak někdo našel, tak si roztopte strážní oheň. Jeho principem je, že přisouváte klacky stále doprostřed, kde Vám hoří jen malý ohýnek.

Obrazek

 

 

Závěs na kotlík
Pokud máte hlad, použijte závěs na kotlík. Uvádíme tu dva druhy, ale může jich být i více. Například trojnožka. Pozor ale, abyste dali závěsné klacky do bezpečné vzdálenosti od hořícího ohně, aby vám polívka nespadla do ohně, protože Vám klacky přehoří!

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek