Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oddíly Vlčat

  Abychom vůbec mohli nějakým způsobem s dětmi pracovat rozdělili jsme už dávno Vlčata na několik oddílů, které mají přes celý rok svůj program a jako celek se sejdeme na táboře, Vlčím Srocení, na Novoroční schůzce a Vlčí stezce.

 


 Větší část našich oddílů má klubovnu v Rabštejnské Lhotě, ale najdeme klubovnu také ve Smrkovém Týnci, nebo ve Svídnici. V některých oddílech je více dětí, v některých méně, počet je každým rokem proměnlivý.

 


 Každý oddíl se snaží celý rok pracovat na tom, aby se děti něčemu novému naučily a aby nezapomněly to, co už znají. Každý oddíl má na to své metody. Všechny tyto znalosti dětí se srovnávají na Vlčí stezce a následně i na táboře a to hlavně při Mistrovství vlků. Na Vlčí stezce si utvoří dvojice, nejlépe podle oddílů, na Mistrovsví vlků běhá každý sám za sebe. Takto si změří své síly v rychlosti, přesnosti a vědomostech.

 


Vlčí stezka
se koná jednou ročně na jaře. Děti běhají něco kolem 2-4 kilometrů dlouhou trasu značenou fáborky a cestou plní různé úkoly. Například váží uzle, postaví  základní ohně, zodpoví několik tábornických otázek, pomohou zraněnému, rozpoznají zvířata, jejich stopy a rostliny. Zorientují mapu a najdou v ní určené topografické značky a starší kategorie navíc běží azimutový úsek. Podle mě je to jedinečná příležitost naučit se věcem jiným, než se učí ve škole a které by v běžném životě mohly použít a upotřebit, ale je to jen můj názor...


Naše oddíly:

Jiřičky - jejich klubovna je v Rabštejnské Lhotě

Orion - svoji klubovnu má ve Smrkovém Týnci

Orlíci - scházejí se v Rabštejnské Lhotě

Svišti - jejichž sídlem je malá klubovna ve Svídnici